Pustevny a Radhošť: kraje budou spolupracovat

poutni kaple svateho cyrila a metodeje na radhosti 4Memorandum o spolupráci mezi Zlínským a Moravskoslezským krajem v oblasti cestovního ruchu v lokalitě Pustevny – Radhošť schválila Rada Zlínského kraje.

 

Lokalita Pusteven a Radhoště, která se nachází na hranici Zlínského a Moravskoslezského kraje, patří k vyhledávaným turistickým cílům obou krajů. Vzhledem ke vzrůstající oblibě domácího cestovního ruchu a nárůstu návštěvnosti této lokality je proto nezbytné zabývat se vybranými tématy koncepčně a koordinovaně,“ uvedl radní Zlínského kraje Jan Pijáček, zodpovědný za cestovní ruch.

Obě strany se v memorandu dohodly například na spolupráci při pořízení Architektonicko-urbanistické studie a Manuálu veřejného prostranství této lokality. Studie má zahrnovat úpravy okolí kaple na Radhošti i blízké sochy Cyrila a Metoděje, okolí Pusteven i úseku mezi těmito dvěma místy včetně okolí sochy Radegasta. Manuál veřejného prostranství bude pro změnu stanovovat pravidla užívání prostředí Pusteven a trasy směrem na Radhošť, dále regulaci reklamy, omezení vjezdu vozidel, jednotný informační systém i návrh mobiliáře (deštníky, stojany na kola, lavičky, odpadkové koše, servisní místa atd.)

Společně hodláme podporovat také úpravy lyžařských běžeckých tras, stejně jako přípravu nových a rozvoj stávajících cyklistických i trailových tras,“ doplnil radní Jan Pijáček.

Představitelé obou krajů se rovněž dohodli, že se budou pravidelně setkávat, a to minimálně dvakrát ročně. Na tato setkání budou zváni také zástupci místních obcí, Správy CHKO Beskydy, podnikatelé v oblasti cestovního ruchu i významní vlastníci pozemků v dané lokalitě. Navázáno tak bude na první společné jednání, které se uskutečnilo letos v březnu v Trojanovicích. (zlk)

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2022 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji