V Ústí bylo otevřeno první poradenské centrum pro podporu zaměstnanosti

por centrumV sídle Krajského úřadu Ústeckého kraje dnes radní Martin Klika a ředitel krajské pobočky Úřadu práce Radim Gabriel přestřihli pásku u prvního poradenského centra, která díky aktivitám Paktu zaměstnanosti vznikají v nejpostiženějších oblastech – v Ústí nad Labem, Mostě a Děčíně. Budou poskytovat kombinované poradenství v oblasti dotací a investic i lidských zdrojů.

„Poradenská centra jsou určena pro podnikatele, ale také města a obce. Hlavně v těch menších je někdy obtížné se orientovat v možnostech dotační podpory na tvorbu pracovních míst. Zde nabízíme benefit v podobě dostupnosti informací na jednom místě, v příjemném prostředí a od vyškoleného personálu,“ řekl při slavnostním otevření radní Ústeckého kraje pro sociální oblast, bezpečnost a zaměstnanost Martin Klika.

„Jedná se o ukázku spolupráce státní správy a samosprávy. Klienti zde získají i aktuální informace z úřadu práce, a to vše na jednom místě,“ zdůraznil Radim Gabriel, ředitel krajské pobočky ÚP.

Dotační poradenská centra vznikají z důvodu nedostatečného pokrytí odborného dotačního poradenství v kombinované formě (poradenství pro lidské zdroje a investiční poradenství), jako pilotní projekt ve 3 nejproblémovějších regionech Ústeckého kraje na dobu 1 roku. Po tomto období se činnost center vyhodnotí k přijetí dalších rozhodnutí. Poradenství bude poskytováno široké skupině cílových osob či institucí, a to zejména zástupcům místních samospráv, zástupcům příspěvkových a rozpočtových organizací, neziskovému sektoru i představitelům podnikatelské sféry.

Během října budou centra pracovat ve zkušebním režimu, od listopadu začne ostrý provoz ve všech třech lokalitách.

Zdroj: TZ Ústecký kraj 

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji