Jihočeský kraj

Začíná sezóna alergií. Zvládnout je pomůže Vincentka

Nastupující jaro bývá nejtěžším obdobím pro alergiky. Vzduch je plný pylů, plísní a prachových částí startujících odezvu imunitního systému, projevující se rýmami a zánětlivými procesy. Stejně jako při klasické rýmě přináší úlevu osvědčený lék našich babiček – Vincentka. Vincentka je 100% přírodní produkt, svou podstatou přírodní léčivá minerální voda vyvěrající v Lázních Luhačovice, s vysokým obsahem fluoridů a kyseliny borité.

Jan Šumšal, ředitel společnosti Vincentka, a. s., která vlastní práva na její plnění do lahví, k tomu poznamenává: „Vincentka pomáhá při pylových alergiích, když pomáhá udržovat fyziologickou čistící schopnost nosní sliznice, umožňuje optimální fungování tzv. slizniční imunity. Je doporučená alergology pro zvládání obtíží při pylových a prachových alergiích. Nejsnáze se aplikuje prostřednictvím nosního spreje Vincentka. Používání Vincentky není omezeno časově ani četností použití za den. Používá se pro zvlhčení sliznice celé nosní dutiny a nosohltanu především při pobytu v prostředí s nízkou relativní vlhkostí vzduchu, v prostorách vytápěných ústředním topením a prostředí znečištěném zejména prachovými částicemi. Stejně tak se doporučuje vyčistit si Vincentkou dutiny po příchodu domů z jarní procházky, kde se do dýchacích cest dostávají alergeny pylů, plísní a prachu.“


            Vincentka především pomáhá zlepšovat dýchání, když přispívá k odstraňování sekundárních následků a nepříjemných průvodních projevů onemocnění dýchacích cest. Důležitou funkci plní při uvolňování hlenů, které blokují dýchací cesty, dutiny a hromadí se v hrtanu, nose a průdušnici. Svou konzistencí jen velmi těžko dovolují jejich vykašlávání či vyfoukání. Tehdy nastupuje Vincentka. Oxid uhličitý a soli v ní obsažené, mají tu schopnost, že rozpouštějí hleny a následně umožňují pacientovi, aby se jich zbavil. Obecně lze říci, že Vincentka je nejlepší podpůrný prostředek pro uvolnění dýchání při akutních a chronických onemocněních dýchacích cest a alergiích.


Vincentka má, kromě přinášení úlevy při rýmě alergické či klasické, i další použití. Celkovým složením hypotonické kyselky s obsahem jodidů příznivě ovlivňuje obranyschopnost ve smyslu prevence chronických bakteriálních infekcí horních cest dýchacích, chronické rýmy, sinusitidy a chronické polypózní nasopharyngitidy. U dětí preventivně působí proti rozvoji recidivující tracheobronchitidy a rhinitidy. Aplikace přípravku je vhodná i po stavech nosních operací. Doporučuje se také proti vzniku suchých zánětů nosní sliznice a na prevenci její recidiv. Četnost ani délka užívání není omezena. Sprej pomáhá i po operaci nosní sliznice a nosní přepážky a je možné ho doplnit Vincentkou z originálního balení 0,7 l.


            „Během těhotenství pomáhá zvládat pocit vysušené nosní sliznice, a jelikož příznivě ovlivňuje obranyschopnost ve smyslu prevence, je to velmi vhodný přírodní prostředek pro těhotné ženy. U kojenců je možné použít Vincentku nosní sprej Junior, ale je zapotřebí velké opatrnosti při aplikaci z důvodu poranění dítěte. Aby nedošlo k poškození dutiny u dětí, má Vincentka Junior speciální sprej s aplikátorem vyvíjející nižší tlak než běžný sprej. Nejlepší je ho použít v těsné blízkosti nosu tak, aby se nezasouval do nosní dírky. Maminky se nemusí bát ho aplikovat již malým kojencům,“ doporučuje J. Šumšal.


Vincentka je distribuována v lahvích prakticky beze změny. Výjimkou je odfiltrování železa, které by jinak zapříčinilo zakalení balené vody. Vincentka v lahvích má dvouletou záruku. Při správném skladování bez přístupu světla se její účinky ani po letech nesnižují.


Vincentka je tak účinná díky tomu, že obsahuje správné složení minerálních látek a oxidu uhličitého. Ty vytvářejí nepříznivé prostředí pro bakterie, rozpouštějí hleny, pomáhají zvládat projevy nemocí a působí i preventivně. Přispívá i to, že osmolarita Vincentky je podobná osmolaritě lidské krve.


Vincentka se při každém z onemocnění dýchacích cest aplikuje určitým preferovaným způsobem. Vincentku NASALIS a plastovou konvičku je nejlepší použít při dutinách. Aplikace Vincentky ve spreji je vhodná do nosu, případně do krku. Kloktání Vincentky přímo ze skleničky nebo z láhve je dobré na hrtan a horní část průdušnice. Aplikace vdechováním speciálními inhalátory je ideální na dolní cesty dýchací, kam se nedá dopravit předchozími způsoby. Vaření Vincentky v odkrytém hrnci v kuchyni, či její vdechování z vyvíječe páry, je také vhodnou formou inhalace. Dobře působí na horní i dolní cesty dýchací, i dutiny napařování pod ručníkem nad Vincentkou, protože i zahřátí samotnou párou má pozitivní účinky a to rozšiřování cév, jejich prokrvení a také pomáhá zbavit se studených hlenů.


            Využití Vincentky je široké. Velmi vhodná je na choroby žaludku, ale i na úpravu žaludeční kyseliny po nadměrném požívání mastných jídel a alkoholických nápojů. Kvůli obsahu solí by měli být opatrní lidé s onemocněním ledvin a jater. Ve Vincentce, se kromě léčby akutních onemocnění, můžeme i koupat, což probíhá v Lázních Luhačovice, a. s. Minerální lázně zde pomáhají celkově organismu při pohybových onemocněních, ale i při atopických ekzémech, kožních problémech.


            Firma Vincentka také vyvinula celou škálu výrobků, vyrobených na bázi Vincentky. Získává se z ní silný koncentrát a ten je zapracován do krémů, pastilek, či zubních past. Při onemocněních krku, angínách, ale i ztrátě hlasu jsou velmi dobré pastilky, které často používají i lidé, kteří pracují hlasem, jako jsou zpěváci, moderátoři a spíkři. Prokazatelně jim pomáhají vrátit zdraví v této oblasti. Pastilky jsou vyráběny s ovocnou a bylinkovou příchutí. Stejnou úlevu jak tradiční tekutá Vincentka přinášejí právě účinné soli z Vincentky, které jsou v nich aplikovány.


Více informací je na www.vincentka.cz.

 

PR

Jihočeský kraj

nove logo 400

Hejtman: Mgr. Jiří Zimola, ČSSD
Krajské město: České Budějovice
Rozloha: 10 056 km2
Počet obyvatel: 637 460
Hustota zalidnění: 63 obyvatel/km2
NUTS: Jihozápad
Radní: Lucie Kozlová (ANO), Jan Kubík (ANO), Jaromír Slíva (ČSSD), Ivana Stráská (ČSSD), Pavel Hroch (Jihočeši 2012), Jaromír Novák (ČSSD), Miroslav Joch (ČSSD), Petr Kalina (ANO), František Konečný (ANO)
Koalice: ČSSD a KSČM
Počet obcí s rozšířenou působností: 17
Počet členů rady: 11
Počet členů zastupitelstva: 55

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji