Jihočeský kraj

Bohemia – lázně, a. s., Karlovy Vary zodpoví všechny otázky

 

image Krivan zepredu 2 400x150Mezi nejčastější otázky zájemců o léčbu v Karlových Varech patří ty o vhodnosti lázeňské léčby na jednotlivé diagnózy, délce pobytu, ubytování, stravování, pitném režimu, výběru procedur, jejich účinku a délky trvání, hrazení lázeňské péče a vhodnosti pobytu s dětmi. Přinášíme odpovědi na tyto otázky od akciové společnosti Bohemia – lázně, Karlovy Vary, která zajišťuje tradiční karlovarskou léčbu, v rámci vlastního balneoprovozu s minerální vodou, umístěného v sanatoriu Kriváň. Součástí je nové Wellness & Spa Centrum s bazénem vybaveným protiproudem, chrličem, masážní lavicí a také saunový koutek – finská, parní sauna, infrasauna a ledová kabina.

Ředitel společnosti Bohemia-lázně, a. s., Karlovy Vary, Jiří Sluka, říká: „V Karlových Varech se lázeňská léčba zaměřuje na nemoci trávicího ústrojí, metabolické, pohybového ústrojí, nervové a onkologické. Z nemocí trávicího ústrojí se zde léčí vředová nemoc žaludku a dvanácterníku, střevní poruchy, stavy po operacích střev, žaludku, žlučníku, chronická onemocnění jater, žlučníku, slinivky břišní a střev. Z nemocímetabolických je to cukrovka, obezita, poruchy metabolismu tuků, dna a z nemocí pohybového ústrojí degenerativní poruchy páteře a velkých kloubů. Karlovarská lázeňská léčba má i jistá omezení pro určité skupiny pacientů, na něž by mohla mít spíše negativní účinky (kontraindikace). Jedná se především o akutní infekční a přenosné choroby, epilepsie, závislost na alkoholu a návykových látkách, těhotenství, krvácivé stavy, těžké duševní poruchy, parazitární choroby, klinické známky oběhového selhání, stavy po hluboké trombóze, stavy po povrchové tromboflebitidě, kachexie, zhoubné nádory, inkontinence moči a stolice.“

Dále upozorňuje na to, že optimální délka lázeňské léčby v Karlových Varech je 21 dnů. Prokázaly to nejen vědecké studie, ale i několik set let praxe této léčby. Léčení lze zajistit i na kratší dobu, ale trvá-li méně než 14 dnů, snižuje se rapidně jeho účinnost.

„Přivezete-li se sebou své lékařské záznamy o průběhu nemoci a jejího léčení od svého lékaře, pomůžete tak lázeňskému lékaři při sestavování léčebného plánu. Není to však podmínkou. Důležité ale je, přivézt se sebou dostatečnou zásobu léků, které užíváte. Tyto léky vám musí vystačit na celou dobu lázeňského pobytu. Pokud vám lázeňskou péči doporučí váš lékař, existují 2 varianty její úhrady z vašeho zdravotního pojištění: komplexní lázeňská péče – plně hrazená zdravotní pojišťovnou a příspěvková lázeňská péče – částečně hrazená zdravotní pojišťovnou. Ambulantní léčbu poskytujeme pouze samopláteckou. Procedury si sami nevybíráte. Při vstupní lékařské prohlídce lázeňský lékař zjistí váš aktuální zdravotní stav a na základě toho stanoví nejvhodnější sestavu procedur, tzv. léčebný plán. Dlouhodobé zkušenosti lázeňských lékařů umožňují sestavit program tak, aby dosáhl maximální efekt. Lázeňskou léčbu však můžete sami doplnit o celou řadu dalších procedur z naší nabídky a to buď volně prodejných, nebo na doporučení lékaře. V naší společnosti je v současnosti k dispozici 45 léčebných a wellnesss procedur,“ vyjmenoval J. Sluka.

Doplnil, že v Bohemia-lázních je možné zakoupit procedury, i když klient není ubytován v jejích zařízeních, vždy však v závislosti na volné kapacitě balneoprovozu.

„Složení pitné kúry předepisuje lázeňský lékař. Dostanete přesný rozpis pramenů, které máte užívat a informace o tom v jakém množství a po jakou dobu je pít. Nejdůležitější součástí karlovarské lázeňské léčby je pitná kúra. Karlovarská minerální voda pro pitnou kúru vyvěrá ve 12 pramenech, které se od sebe liší teplotou a množstvím plynného kysličníku uhličitého. Teplota jednotlivých pramenů je v rozmezí 43 ˚C – 72 ˚C a voda se užívá pouze na lékařský předpis, hlavně před jídlem. Termální voda se pije pomalu po doušcích, nejlépe při procházce. Pohárek o obsahu 2 dl byste měli vypít během 3 – 10 minut. Mezi jednotlivými pohárky se doporučuje přestávka 5 – 10 minut. V karlovarských pramenech je přítomno 47 prvků potřebných pro organismus, jsou prokázány jejich příznivé účinky na celý zažívací trakt, látkovou výměnu, onemocnění parodontu, celkové zlepšení zdravotním kondice a zvýšení imunity vůči vlivu genetické a civilizační zátěže. Pokud absolvujete léčbu v délce alespoň 21 dnů a během ní a po jejím skončení se řídíte doporučením lékaře, pak její pozitivní účinky přetrvají 6 měsíců až 1 rok. U většiny onemocnění je vhodné lázeňskou léčbu opakovat. Ne však dříve než za půl roku a později než za rok. O vhodnosti opakování léčby se můžete poradit před koncem pobytu s lázeňským lékařem,“ řekl J. Sluka.

Podle něho lázeňský pobyt má oproti pobytu u moře výhodu v tom, že za srovnatelnou nebo nižší cenu získá klient kromě stravy a ubytování také kvalitní zdravotnickou péči – minimálně 3 procedury za den, lékařské prohlídky, 24 hodinovou pohotovostní péči sester a lékařů. Cestování nebývá také tak náročné, odpadají problémy s aklimatizací a nebezpečím spojeným s nevhodným jídlem nebo nepříjemnosti s nedostatečnou kvalitou ubytování. Nově příchozí hosté mají v Bohemia-lázních pokoj garantovaný od 14.00 hod.

„Během léčení se můžete v Bohemia-lázních stravovat formou plné penze nebo polopenze. Složení jídelníčku podléhá především dietologům a nutričním terapeutům, kteří je připravují v rámci několika diet. Hosté obvykle pro pohyb po balneoprovozech volí spíše pohodlné sportovní a ležérní oblečení. Do lázeňských restaurací či jídelny doporučujeme nosit běžné, slušné oblečení. Karlovarská lázeňská léčba může být ordinována i dětem. Stanovení léčebného plánu lázeňským lékařem však u dětí do 15 let předchází ještě prohlídka u smluvního pediatra. V našem lázeňském zařízení jsou realizovány pouze dětské samoplátecké pobyty, t.j. nejsou hrazeny zdravotními pojišťovnami České republiky. Léčebné programy jsou zaměřeny na léčbu trávicího traktu a poruch látkové výměny.

Připravili jsme i podmínky pro rodiny s dětmi. I když se hotely nacházejí přímo v centru města, z hotelu jste během několika kroků v zeleni Dvořákových sadů. Pro děti je k dispozici plně vybavený dětský koutek s venkovním hřištěm v atriu hotelu Slovan. V tělocvičně sanatoria Kriváň je stolní tenis, na hlavní recepci si můžete zapůjčit stolní hry či pétanque, ve společenské místnosti hotelu Slovan je možné si zahrát kulečník. Dětský koutek Motýlek je vybaven hračkami pro kluky a holky, dětským TV programem v češtině a němčině. Všem je k dispozici hotelový bazén s chrličem a protiproudem či fitness centrum. Během mimořádných pobytů, jako jsou vánoční a silvestrovské pobyty, nabízíme animační programy. V restauracích je k dispozici dětská židlička, dětský příbor, talíře, prostírání, bryndáčky. Na přání připravíme dětské menu. V hotelu je několik apartmánů s odděleným prostorem pro děti a minikuchyňkou. V blízkosti hotelu v obchodní části města je několik obchodů, kde je možné si zakoupit dětskou stravu, kosmetiku, pleny atd. Pro nejmenší děti máme k dispozici dětskou postýlku, dětské povlečení, přebalovací pult, nočník, pro větší děti sedátko na WC, stoličky pod umyvadlo, na přání také chůvičku (Baby-Phon), ohřívačku lahví, dětskou vaničku či dětský kočárek (golfky). Na přání zajistíme hlídání dětí,“ uzavřel J. Sluka.

Další informace jsou na: www.bohemia-lazne.cz

PR

Jihočeský kraj

nove logo 400

Hejtman: Mgr. Jiří Zimola, ČSSD
Krajské město: České Budějovice
Rozloha: 10 056 km2
Počet obyvatel: 637 460
Hustota zalidnění: 63 obyvatel/km2
NUTS: Jihozápad
Radní: Lucie Kozlová (ANO), Jan Kubík (ANO), Jaromír Slíva (ČSSD), Ivana Stráská (ČSSD), Pavel Hroch (Jihočeši 2012), Jaromír Novák (ČSSD), Miroslav Joch (ČSSD), Petr Kalina (ANO), František Konečný (ANO)
Koalice: ČSSD a KSČM
Počet obcí s rozšířenou působností: 17
Počet členů rady: 11
Počet členů zastupitelstva: 55

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji