Ještě jste nebyli v Karlových Varech? Vyzkoušejte si to letos!

 

Bus Otokar airport IMG 8901 640x427Pokud chcete strávit nezapomenutelnou dovolenou plnou relaxu i dojmů, zvolte světoznámé lázně Karlovy Vary. Vyzkoušíte si zde léčivé účinky minerálního pramene Vřídlo, necháte se rozmazlovat lázeňskými a wellness procedurami v zařízeních akciové společnosti Bohemia-lázně, a. s. Kromě toho, s cestovní kanceláří Kaleidoskop Travel poznáte město a jeho okolí, které poskytují nepřeberné možnosti kulturních a turistických zážitků. To vše za přijatelné ceny za ubytování i s procedurami již od 1 250 Kč na den. Léčebné lázeňské pobyty probíhají v sanatoriu Kriváň a hotelích Slovan a Concordia, které jsou umístěny v blízkosti kolonád. Všechny kúry jsou poskytovány v obnoveném balneoprovozu s více než 45 druhy procedur. Kromě klasických léčebných pobytů jsou připraveny i několikadenní wellness, relaxační, rehabilitační a regenerační pobyty. Informuje o tom ředitel Bohemia-lázně, a. s., Karlovy Vary, Jiří Sluka.

„Oblast západních Čech je bohatá na minerální prameny a právě lázně tuto oblast proslavily ve světě. Do Karlových Varů, ale i do dalších lázní tzv. Lázeňského trojúhelníku jezdí lidé z celého světa za léčbou a odpočinkem. Dlouhodobé pobyty zvou také k poznávání lázeňské architektury, která je sama o sobě velkým lákadlem, ale v poslední době klienti dychtí poznat nejen tento kraj, jeho památky a zvláštnosti, ale i širší okolí. Každé lázeňské město v západních Čechách, ať už jsou to nejstarší a nejznámější Karlovy Vary se svými vřídly a Becherovkou, nebo naopak nejmladší Mariánské Lázně se zpívající fontánou, nebo malebné Františkovy Lázně s rozlehlými parky, všechny nabízejí svým návštěvníkům nevídané architektonické požitky. Na přelomu 19. - 20. století, kdy zdejší lázně zažívali největší rozkvět, vznikaly zajímavé lázeňské stavby v historizujícím stylu. Proto se na svých toulkách lázeňskými centry můžete setkat s prvky neorenesance, neobaroka, nebo secese. Vše na jednom místě. S historií Karlových Varů se můžete seznámit na pravidelných procházkách s odbornými průvodci, nebo při kurzech nordic walkingu, když si kromě centra prohlédnete Karlovy Vary i z ptačí perspektivy na některé z vyhlídek v lázeňských lesích. Závěr léta a podzim jsou nejpříjemnějším obdobím na výlety a procházky,“ vysvětluje J. Sluka.

Doplňuje, že nabídce turistů se přizpůsobují také hrady a zámky v okolí. Nejvýznamnější památkou kraje je bezesporu relikviář Sv. Maura, který můžete vidět na zámku Bečov. Zámek v současnosti rozšířil svou nabídku i o trasu věnovanou malým návštěvníkům. Své kouzlo si po generace zachovává i zámek Kynžvart a nový kabát oblékl interiér kláštera v Teplé.

„Svou pozornost si zaslouží zámek v Chýších, který jako fénix z popela vstal díky úsilí nových majitelů Lažanských. Takových objektů, hradů a zřícenin najdeme v západních Čechách spousty. Bohužel po vysídlení původního německého obyvatelstva, byla celá řada z nich natolik zdevastována, že ani pomoc nových majitelů by jejich nezachránila. Na toulky karlovarským krajem a do nedalekého Bavorska zvou pravidelné výlety cestovní kanceláře Kaleidoskop Travel, kterou provozuje společnost Bohemia-lázně a. s. Milovníci turistiky a poznávání v centru Karlových Varů jen pár kroků od kolonády mohou najít kvalitní ubytování v našich hotelech 3 * standardu. Pokud byste rádi využili některý z lázeňských balíčků, určitě si vyberete. Nové zázemí v hotelu Slovan najdou rodiny s dětmi. Společnost pro ně vybudovala dětskou hernu s vnějším hřištěm. K dispozici jsou zde pokoje či apartmány s minikuchyňkou. Ti, kteří již byli v Karlových Varech ví, jak těžké je parkování v centru města. Zde se nabízí jednoduché řešení v podobě garáží,“ zve J. Sluka.

Dodává, že blízkost města Karlových Varů s hranicemi se Spolkovou republikou Německo nabízí řadu výzev v oblasti mezinárodních cestovatelských zážitků. Mezi nejnavštěvovanější místa patří Drážďany s galerií Starých mistrů, nebo město hudebního skladatele Richarda Wagnera - Bayreuth, historický Norimberk i pro děti, hrady Loket a Vildštejn, města Praha a lázeňský trojúhelník, Plzeň a pivovar Pilsner Urquel, Český Krumlov - památka UNESCO, Krušné hory, pivovarská restaurace Ve Skále v pivovaru Chodovar. Cestovní kancelář Kaleidoskop Travel se zaměřuje na jednodenní výlety i několikadenní zájezdy do Německa, Rakouska, Francie, Itálie a Švýcarska. Prodává i vstupenky na koncerty a to prostřednictvím portálu Infocentra Karlovy Vary.

Bohemia lázně mají zájem o všechny klienty stejně - domácí i zahraniční. Ruská klientela po poklesu před rokem netvoří většinu, potkáte tu i Němce, Čechy, Izraelce, Kazachy a najdou se i Slováci. Kdyby vám vaše pojišťovna nechtěla pobyt proplatit (nejprve si to zjistěte), zvažte pobyt jako samoplátce. Karlovy Vary nejsou jen pro nemocné. Můžete zde absolvovat i wellness anebo regenerační pobyty. Na výběr jsou například 7 - denní pobyt Medical Wellness Energy s plnou penzí a procedurami za cenu od 7 500 Kč osoba / pobyt, Relaxace a regenerace - 3 nebo 4 - denní pobyt s polopenzí a procedurami za cenu od 2 770 Kč osoba / pobyt, 8 - denní pobyt Vitalita 60 + s plnou penzí nebo polopenzí se 14 procedurami za cenu již od 6 550 Kč osoba / pobyt. V nabídce je i Odpočinek pro všechny generace a to 7 nebo 14 - denní pobyt s plnou penzí a 10 procedurami na týden za cenu 1 250 Kč osoba / den.

Společnost Bohemia-lázně, a. s., oceněna Národní cenou kvality 2011, od prosince 2013 do listopadu 2014, do výstavby a modernizace své balneoprovozu, investovala 45 mil. Kč. K dispozici je kompletní nabídka vodoléčebných procedur a lázní, nové zázemí pro masáže, vybudovaný Kneippův chodník, nový floating (simulace beztížného stavu ve vodě na bázi Mrtvého moře) a zábalová vana Haslauer, která funguje na podobné bázi stavu beztíže. Nechybí ani nový rehabilitační bazén 12 x 5 m s obsahem vřídelní minerální vody, s protiproudem, chrličem, perličkovou masážní lavicí. Bazén je srdcem nového wellness & spa centra, kde nechybí saunový koutek - finská, parní sauna, infrasauna a wellness procedury - masáž bambusovými tyčkami, anticelulitidová masáž, masáž lávovými kameny, reflexní a aroma masáž. Všechny léčení jsou na bázi termální vřídelní vody a rašeliny. V nových prostorách vybudovali i solnou jeskyni. Letos společnost otevřela i nové stravovací provozy, v hlavní budově Kriváň zrekonstruovala pokoje na 2 patrech. Od srpna otevřeli i dětskou hernu s hřištěm v hotelu Slovan.

Více na www.bohemia-lazne.cz/volny-cas/ck-kaleidoskop-travel

PR

 

Kraj Vysočina

kraj vysocina logo 3

Hejtman: Jiří Běhounek (ČSSD)
Krajské město: Jihlava
Rozloha: 6796 km2
Počet obyvatel: 515864
Hustota zalidnění: 76 obyvatel/km2
NUTS: Jihovýchod
Radní: Pavel Franěk (ANO), Vladimír Novotný (ČSSD), Jana Fischerová (ODS), Pavel Pacal (Starostové), Josef Pavlík (ANO), Jana Fialová (ČSSD), Jan Hyliš (ČSSD), Martin Hyský (ČSSD)
Koalice: ČSSD s podporou KSČM
Počet obcí s rozšířenou působností: 15
Počet členů rady: 9
Počet členů zastupitelstva: 45

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji