Bardejov a Bardejovské lázně lákají Poláky i Čechy

 

billboard oocr bardejov 20160823 v1 300x180Oblastní organizace cestovního ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“ - Bardejov zaměřila své propagační aktivity na zvýšení návštěvnosti tohoto atraktivního regionu severovýchodního Slovenska i do Polska a České republiky. Zatímco v ČR se soustředila na PR kampaň hlavně na internetu, v Polsku jde o billboardovou kampaň. V blízkosti nejnavštěvovanějších polských lázní Krynica byly umístěny dva velkoplošné plakáty propagující nejatraktivnější lákadla regionu – Bardejovské lázně a město UNESCO Bardejov.

Vzhledem k blízkosti hranice s Polskem představují Poláci největší podíl zahraničních turistů navštěvujících Bardejov a jeho okolí. V tomto roce zaznamenala OOCR „ŠARIŠ“ - Bardejov nejvyšší návštěvnost za poslední roky nejen z řad domácích, ale i polských turistů. Meziročně se zvýšil i počet českých turistů. Informoval o tom její ředitel Ing. Radomír Jančošek.

„Polsko s jeho téměř 40 miliony obyvatel představuje nejvýznamnější zahraniční trh, ze kterého by severovýchod Slovenska mohl čerpat dlouhodobě. Navzdory nárůstu zájmu polských turistů v posledním období považujeme současné počty turistů z Polska za nedostatečné. Potenciál tohoto trhu je obrovský. Při dobré propagaci by se mohly počty návštěvníků z Polska znásobit. V současnosti převažuje návštěvní turistika, když si Poláci dělají do okolí Bardejova jednodenní výlety. Ubytovaní jsou však na polské straně, čímž zařízení cestovního ruchu na Slovensku přicházejí o tržby. Rezervy proto vidíme především v pobytové turistice a zvýšení počtu přenocování. Přitom i ceny ubytování jsou na Slovensku pro Poláky příznivější než například v Krynici, která je jedním z nejnavštěvovanějších a tím i nejdražších polských lázeňských měst. Doufáme, že i naše plakátová kampaň, která potrvá nejméně jeden rok, pomůže Poláky nasměrovat do Bardejova a jeho okolí. Čeští turisté objevují severovýchod Slovenska spíše individuálně, skupinově je lákají hlavně Bardejovské lázně,“ konstatoval R. Jančošek.

První z celoročních billboardů OOCR „ŠARIŠ“ - BARDEJOV byl osazen v obci FRYCOWA, směr Nowy Sacz - Krynica Zdroj, který tam bude umístěn do 1. 9. 2017. Zobrazuje Bardejovské lázně a je na něm napsáno 35 km od Krynica-Zdrój-Slowacja -Bardejov. Druhá realizace celoročního billboardu v Polsku je věnována městu Bardejov UNESCO. Billboard má nápis Světové dědictví Bardejov a je na něm náměstí Svatého Egídia v Bardějově. Osazen je od 20. září 2016 v obci Barcice ve směru Stary Sacz - Piwniczna, Mnisek, Muszyna.

„Obdobný billboard bude osazen i na Slovensku před městem Stará Ľubovňa u obce Hnízdne - Nestville, u silnice první třídy na hlavním silničním tahu, příjezdu do města od Kežmarku, Popradu, cca 15 km před hranicí s Polskem. V posledním období Hrad Stará Ľubovňa svými aktivitami zaznamenává značný nárůst turistů a návštěvníků, i takto bychom mohli zviditelnit náš region „ŠARIŠ“ - BARDEJOV. Termín plánovaného osazení billboadu „MĚSTO BARDEJOV s andělem“ je v období 1. 12. 2016 - 1. 12. 2017,“ řekl R. Jančošek.

„Šariš“ - Bardejov kromě billboardů v tomto roce propagovala a propaguje region i vydáním publikace Bardejov – Turistický průvodce, která je návštěvníkům k dispozici zdarma. Distribučními místy jsou zařízení jejích členů. Zakladateli jsou město Bardejov spolu s dalšími dvěma podnikatelskými subjekty – BARDEJOVSKÉ LÁZNĚ, a. s. a Adrián LOZÁK, s. r. o. OOCR „Šariš“ - Bardejov. Jejím cílem je zvýšit návštěvnost Bardejova a okolí prostřednictvím aktivní spolupráce členů a dalších subjektů v cestovním ruchu, zkvalitňováním marketingu, vzdělávání, propagace, rozšiřováním produktů a služeb. Tahákem turismu jsou dvě nejatraktivnější lokality horního Šariše – historické město Bardejov, které je zapsáno do seznamu Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO a jedny z nejkrásnějších a nejoblíbenějších lázní na Slovensku – Bardejovské lázně, a. s.

V aktuálním roce přispělo ke zvýšené návštěvnosti bardejovského regionu i několik dalších faktorů. Jednou z nich je spolupráce na slovenském i českém trhu s renomovanou PR agenturou PAPER LIFE. Bardejovské lázně zároveň upevnily svou pozici v lázeňství a kongresové turistice rozšířením kapacit o zrekonstruovaný čtyřhvězdičkový kongresový hotel Alexander a v srpnu slavnostně otevřely přestavěný historický hotel Alžbeta. V centru Bardejovských lázní, před střediskem obchodu a služeb, byla v červnu vytvořena i nová odpočinková a sportovní zóna určená pro nejmenší turisty a rodiny s dětmi se sportovním, zábavným a relaxačním hřištěm. V Bardejově se magnetem pro turistický ruch se stala i bronzová socha kata v životní velikosti na Radničním náměstí. Lákadlem je i bohatý kulturní program v lázních i městě Bardejov.

Město Bardejov a okolí jsou jedněmi z nejlepších míst pro trávení volného času. Právem se pyšní opakovanými prvenstvími v soutěži o Nejkrásnější město Slovenska. Návštěvníci zde mohou obdivovat Radniční náměstí s nádhernými gotickými měšťanskými domy, bazilikou minor Sv. Egidia, s bývalou Městskou radnicí – první stavbou renesance na území Slovenska, v níž je umístěna expozice Šarišského muzea. Oblíbená je i Lesnická naučná stezka ČIERNA MLÁKA v Bardejovských lázních a tamní Skanzen – Muzeum lidové architektury. Bardejov a okolí jsou ideální destinací pro strávení rodinné dovolené, či výletu. Příjemným cílem výletů je i agroturistické zařízení v Stebnícké Huti Sluneční Majer a Zborov. Z Bardejovských lázní přes Zborovský hrad je vybudována okružní naučná stezka. Zajímavou architektonickou památkou Zborova je i Rákocziova kaple z roku 1640 v kostele sv. Markéty, vojenský hřbitov z 1. sv. války, památník z 1. sv. války věnovaný 28. pražskému pluku a vojenský hřbitov z 2. sv. války.

Pro české turisty je zvlášť zajímavý památník z 1. sv. války věnovaný 28. pražskému pluku. Na památku působení České družiny, z iniciativy Kruhu starodružiníků, s podporou pražského Památníku odboje a Místního osvětového sboru v Zborově 29. června 1928 slavnostně odhalili památník této jednotce. Dílo akad. arch. Viléma Kvasničky (1885 – 1969), bývalého československého legionáře v Rusku, je vytvořeno z hořického pískovce. Tvoří ho soklová část s odsazenou hladkou římsou, na kterou dosedá pětipólová část se dvěma textovými (na památku vítězného vstupu České družiny na půdu Československa v době Světové války v únoru 1915 a Památce Jana Šípka, dobrovolce II. Roty 1. pluku) a dvěma plastickými poli (vytesaný dvojkříž na trojvrší a nad ním bronzový státní znak Československé republiky).

Více je na: www.bardejov.sk, www.kupele-bj.sk

PR

Liberecký kraj

lbk

Hejtman:  Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj)
Krajské město: Liberec
Rozloha: 3163 km2
Počet obyvatel: 447788
Hustota zalidnění: 139 obyvatel/km2
NUTS: Severovýchod
Radní: Jitka Volfová (ANO), Jiří Löffelmann (SLK), Radka Loučková Kotasová (ANO), Marek Pieter (SLK), Přemysl Sobotka (ODS), Pavel Svoboda (ČSSD), Petr Tulpa (SLK), Květa Vinklátová (SLK)
Koalice: Starostové pro LBK a Změna pro LBK

Počet obcí s rozšířenou působností: 10
Počet členů rady: 9
Počet členů zastupitelstva: 45

 

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji