Vincentka pomůže při léčbě i při prevenci respiračních chorob

 

4kr 1 400x400Prudký pokles denních teplot signalizuje příchod topné sezóny, ale co je ještě horší, i příchod onemocnění dýchacích cest a chřipky a podobných chorob. Každoročně se opakující epidemie by nás měly poučit, že máme provést všechna možná preventivní opatření, abychom se takovým onemocněním vyhnuli. Pokud se to nepodaří, je třeba jejich nástup včas zachytit a léčit. V tomto boji má dlouhá desetiletí své ověřené místo i přírodní léčivá minerální voda vyvěrající v Lázních Luhačovice – Vincentka.

Prevence

Nejčastějšími nemocemi typickými pro toto roční období jsou záněty průdušnice, záněty průdušek, laryngitidy, angíny, chřipky a chřipce podobná onemocnění. Téměř všechny jsou doprovázeny rýmou – zvýšenou tvorbou hlenu a jeho usazováním v dýchacích cestách, v nosních a přínosních dutinách. Co tedy máme dělat, abychom na podzim a v zimě neonemocněli? Nejúčinnější ochranou před chřipkou je očkování, je třeba jej však provést včas, nejlépe v říjnu, listopadu, aby se vytvořily protilátky. To však nepomůže v případě jiných onemocnění dýchacích cest. Zde je prevencí zdravá strava plná vitamínů z ovoce, zeleniny, medu a posilování obranyschopnosti organismu jako otužování, sportování, pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu. Pokud můžete, vyhýbejte se v podzimním a zimním období uzavřeným prostorám s velkým množstvím lidí, zvláště pokud už vypukla epidemie. Pokud však pracujete v kolektivu, nebo tam chodí vaše dítě, často nepomůže nic a takové onemocnění chytíte od jiných. Při prevenci pomáhá i Vincentka, léty osvědčený „lék našich babiček“.

Jan Šumšal, ředitel společnosti Vincentka, a. s., která vlastní práva na její plnění do lahví, k tomu říká: „K prevenci před onemocněním stačí alespoň dvakrát denně preventivně propláchnout nosní dutiny a vykloktat si hrdlo. Nejlépe večer po umytí zubů před spaním a ráno po probuzení při čištění úst, nebo i před odchodem z domu. Ne každý si umí dutiny správně propláchnout a problémem jsou také děti – a jejich neochota to dělat. Alternativou jsou nosní spreje s Vincentkou, které mají aplikátor rozprašující Vincentku a navíc jsou opakovaně naplnitelné. Pro děti od 0 let je k dispozici nosní sprej s nižším tlakem a menší koncovkou. Proplachovat dutiny vícekrát denně nebo si je vystříkat aplikátorem je třeba při jejich ucpání a to dokud se neuvolní a nevyčistí. Nakonec je třeba si vstříknout trochu Vincentky i do vyčištěných dírek, aby se vytvořil ochranný povlak. Viru trvá určitou dobu, než se začne rozmnožovat. Prevence může zamezit šíření nemocí a také při jejich vypuknutí přináší aplikování Vincentky úlevu z uvolnění dýchání.“

Takové ranní a večerní čistící rituály znají dobře i alergici. I jim Vincentka přináší úlevu a možnost volně dýchat. Na rozdíl od nosních sprejů na lékařský předpis neobsahuje Vincentka žádné kortikoidy, ani návykové látky. Vincentku lze používat spolu s lékařem předepsanými nosnými spreji. S její pomocí si pacient může nejprve vyčistit dutiny a až potom aplikovat předepsaný sprej s účinnými látkami. K dosažení stejného účinku tak nemusí používat velké množství léčiv.

Léčba

Jak pomáhá Vincentka, pokud již nemoc dýchacích cest propukne? Kromě propláchnutí dutin (resp. stříkání sprejem) a kloktání, se Vincentka aplikuje i prostřednictvím vdechování. Na inhalování jsou nejlepší originální inhalátory, které jsou dostupné v lékárnách. Zkusit můžete i její aplikaci přes vyvíječ páry. Pomůže však i improvizované vdechování ohřáté Vincentky nad hrncem s hlavou překrytou ručníkem, nebo pobyt v kuchyni, kde ji déle vaříme v odkrytém hrnci. V lékárnách a vybraných obchodech je možné koupit i výrobky na bázi této minerální vody: pastilky, které jsou vhodné při regeneraci hlasivek a také na osvěžení a zvlhčení sliznice dutiny ústní, zubní pastu využívající velké množství přírodního flóru a jódu, která současně čistí a ošetřuje, sirup s obsahem rostlinných extraktů z jitrocele a mateřídoušky nebo koncentrát na přípravu minerálních lázní, na podporu péče o pokožku a na zvlhčování vzduchu.

Jak a proč Vincentka funguje

„Vincentka pomáhá odstraňovat sekundární následky a nepříjemné doprovodné projevy onemocnění dýchacích cest. Především pomáhá zlepšovat dýchání. Při onemocněních dýchacích cest se nadměrně tvoří hleny, které blokují dýchací cesty, dutiny a hromadí se v hrtanu, nose a průdušnici. Svou konzistencí jen velmi těžko dovolují jejich vykašlávání či vyfoukání. Právě zde pomáhá Vincentka – oxid uhličitý, jakož i soli v ní obsažené, mají tu schopnost, že rozpouštějí hleny a následně umožňují pacientovi, aby se jich zbavil. Obecně lze říci, že Vincentka je nejlepší podpůrný prostředek pro uvolnění dýchání při akutních a chronických onemocněních dýchacích cest a alergiích. Příznaky těchto onemocnění trvají zpravidla týden, dva a někdy i více, čili jde o velmi významnou pomoc, která pak umožňuje tělu, aby se zaměřilo na boj s původcem infekce,“ vysvětluje J. Šumšal.

Dodává, že Vincentka pomáhá nejen při rozpouštění hlenů a jejich vykašlávání, ale i při zablokování nosných i přínosních dutin po nahromadění hlenů, které se běžně nerozpouštějí. Při zablokování dutin může dojít k jejich zánětu, často doprovázenému vysokými teplotami a chronickými onemocněními. „Pro takové případy jsme vyvinuli speciální koncentrát Vincentka NASALIS s plastovou konévkou na proplachování dutin a nosohltanu, zbavený oxidu uhličitého,“ doporučuje J. Šumšal.

Co je vlastně Vincentka?

Vincentka je přírodní léčivá minerální voda vyvěrající v lázních Luhačovice. Vincentka je silně mineralizovaná minerální voda s vysokým obsahem fluoridů a kyseliny borité. Je to zbytková mořská voda z pravěkého třetihorního moře, která zůstala uvězněná mezi vrstvami hornin pod Luhačovicemi. Ze zemských hlubin ji obohacuje oxid uhličitý a ředí se obyčejnou podzemní vodou. Při své cestě na povrch prochází různými vrstvami hornin a rozpouští stopové prvky, takže nakonec obsahuje takovou širokou škálu prvků jako málokteré jiné minerální vody. Vincentka obsahuje ionty sodíku, draslíku, vápníku, lithia, hořčíku, fluoru, chloru, jodu a železa; železo je však před stáčením do lahví odstraňováno. Obsahuje i biogenní prvky jako je lithium, rubidium, cesium, měď, zinek, vanad, chrom, kobalt ve fyziologickém poměrném zastoupení. A co je velmi důležité – osmotickým tlakem 634,7 kPa se blíží osmolaritě lidské krve a nitrobuněčných tekutin. I proto je tak účinná, že je pro tělo v té nejpřijatelnější formě.

Více informací je na www.vincentka.cz

PR4kr 1 400x400

Liberecký kraj

lbk

Hejtman:  Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj)
Krajské město: Liberec
Rozloha: 3163 km2
Počet obyvatel: 447788
Hustota zalidnění: 139 obyvatel/km2
NUTS: Severovýchod
Radní: Jitka Volfová (ANO), Jiří Löffelmann (SLK), Radka Loučková Kotasová (ANO), Marek Pieter (SLK), Přemysl Sobotka (ODS), Pavel Svoboda (ČSSD), Petr Tulpa (SLK), Květa Vinklátová (SLK)
Koalice: Starostové pro LBK a Změna pro LBK

Počet obcí s rozšířenou působností: 10
Počet členů rady: 9
Počet členů zastupitelstva: 45

 

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji