Minerální voda Vincentka je typickým sezónním produktem, který slaví největší úspěchy během epidemií chřipky a onemocnění dýchacích cest. Podle situace na trhu, v případě potřeby, zaměstnanci akciové společnosti Vincentka Luhačovice tehdy pracují během prodloužených směn a víkendů, aby uspokojili potřeby trhu. Reagují tak na nedostatek Vincentky u prodejců, kteří si nevytvářejí velké zásoby a během epidemií tento produkt rychle vyprodají. Je to však i výjimečný 100 % přírodní produkt, který má co nabídnout během celého roku.
Vincentka je přírodní léčivá minerální voda vyvěrající v Lázních Luhačovice, a. s., s vysokým obsahem fluoridů a kyseliny borité. Osvědčila se jako lék našich babiček a přináší úlevu nejen při klasické, ale i při alergické rýmě. Velmi vhodná je na nemoci žaludku, či na úpravu žaludeční kyseliny po nadměrném požívání mastných jídel. Příjemně se popíjí i k vínu. Přináší úlevu po alkoholických excesech, a pomáhá nahrazovat ztráty solí po fyzické námaze a sportování.
V Lázních Luhačovice, a. s., můžete Vincentku popíjet při korzování na kolonádě. Nebo ji můžete inhalovat, koupat se v ní a pomoci tak celkově organismu při pohybových onemocněních, ale i při atopických ekzémech a kožních problémech. V Lázních Luhačovice se Vincentka používá při inhalačních a pitných kúrách při nemocech dýchacích cest, hlasivek, poruchách látkové výměny, žaludečních vředech, chorobách dvanácterníku, při chronické pankreatitidě a diabetu.
Můžete si ji odvézt z Luhačovic jako suvenýr domů. Originální suvenýry a výrobky z Vincentky dostanete v obchůdcích na kolonádě, drogériích, ale také na recepcích hotelů a penzionů. Dokonce Vincentku v 0,7 l lahvích pro velký zájem prodává i samotná akciová společnost Vincentka přímo ve své administrativní budově v Luhačovicích. Návštěvníci si ji odvážejí v autech po celých kartonech. Vincentka zde stojí zhruba polovinu toho co v obchodě. Kromě lahví se prodává také v nosních sprejových aplikátorech a jako koncentrát na výplach dutin (Nasalis). Přidává se jako kontrovaná sůl i do pastilek, zubních past, sirupů, hydratačních krémů a sprejů Vincentka. Pastilky hlavně v ČR oceňují umělci a lidé, kteří pracují s hlasem (zpěváci, herci, moderátoři, spíkři, učitelé).
Jan Šumšal, ředitel společnosti Vincentka, a. s., která vlastní práva na její plnění do lahví, říká: „I když je naším hlavním odbytovým obdobím zima, Vincentka je tak komplexní produkt, že má svůj stálý okruh spotřebitelů během celého roku. Na jednom z prvních míst jsou alergici. Bohužel tímto imunitním onemocněním trpí již 40 % obyvatelstva. I když samotná Vincentka alergii neléčí, pomáhá při různých typech alergií udržovat fyziologickou čistící schopnost nosní sliznice, umožňuje optimální fungování tzv. slizniční imunity. Je doporučená alergology pro zvládání obtíží. Nejsnáze se aplikuje prostřednictvím nosního spreje Vincentka a její použití není nijak omezeno. Slouží na zvlhčení sliznice celé nosní dutiny a nosohltanu při pobytu v prostředí s nízkou relativní vlhkostí vzduchu, v prostorách vytápěných ústředním topením a prostředí znečištěném prachovými částicemi. Stejně tak se doporučuje vyčistit si Vincentkou dutiny po příchodu domů z procházek. Vincentka je tak účinná díky tomu, že obsahuje správné složení minerálních látek a oxidu uhličitého. Ty vytvářejí nepříznivé prostředí pro bakterie, rozpouštějí hleny, pomáhají zvládat projevy nemocí a působí i preventivně. Přispívá i to, že osmolarita Vincentky je podobná osmolaritě lidské krve.“
Vincentka především pomáhá zlepšovat dýchání, když přispívá k odstraňování sekundárních následků a nepříjemných průvodních projevů onemocnění dýchacích cest. Důležitou funkci plní při uvolňování hlenů, které blokují dýchací cesty, dutiny a hromadí se v hrtanu, nose a průdušnici. Svou konzistencí jen velmi těžko dovolují jejich vykašlávání či vyfoukání. Oxid uhličitý a soli ve Vincentce obsažené, mají schopnost rozpouštění hlenů. Vincentka je tak nejlepší podpůrný prostředek pro uvolnění dýchání při akutních a chronických onemocněních dýchacích cest a alergiích.
Nejtěžším obdobím pro alergiky je jaro, kvůli pylům, plísním a prachu startujícím odezvu imunitního systému, projevující se rýmou a zánětlivými procesy. Vnější alergeny (např. spory plísní), které poletují ve vzduchu, se však vyskytují celoročně. A i pyly různých rostlin kvetoucích v létě a na podzim jsou alergizující. Vnitřní alergeny jsou také celoroční. Kromě plísní k alergenům patří zejména roztoči a zvířecí alergeny. Z ostatních alergenů se celoročně vyskytují potravinové alergeny, lékové alergeny a alergeny na hmyzí jed. Své místo mezi zimními alergiemi má i chladová alergie. Zde všude pomáhá Vincentka jako podpůrný prostředek k usnadnění dýchání.
Vincentka má, kromě přinášení úlevy při rýmě alergické či klasické, i další použití. Celkovým složením hypotonické kyselky s obsahem jodidů příznivě ovlivňuje obranyschopnost ve smyslu prevence chronických bakteriálních infekcí horních cest dýchacích, chronické rýmy, sinusitidy a chronické polypózní nasopharyngitidy. U dětí preventivně působí proti rozvoji recidivující tracheobronchitidy a rhinitidy. Aplikace přípravku je vhodná i po stavech nosních operací. Doporučuje se také proti vzniku suchých zánětů nosní sliznice a k prevenci jejích recidiv. Sprej pomáhá i po operaci nosní sliznice a nosní přepážky a je možné ho doplnit Vincentkou z originálního balení 0,7 l.
„Během těhotenství pomáhá zvládat pocit vysušené nosní sliznice, a protože příznivě ovlivňuje obranyschopnost ve smyslu prevence, je to velmi vhodný přírodní prostředek pro těhotné ženy. U kojenců je možné použít Vincentku nosní sprej Junior, ale je zapotřebí velké opatrnosti při aplikaci z důvodu možného poranění dítěte. Aby nepoškodil dutiny u dětí, má Vincentka Junior speciální sprej s aplikátorem vyvíjející nižší tlak než běžný sprej. Nejlepší je ho použít v těsné blízkosti nosu tak, aby se nezasouval do nosní dírky. Maminky se nemusí bát ho aplikovat již malým kojencům,“ doporučuje J. Šumšal.
Více informací je na www.vincentka.cz .
PR
Hejtman: | Ivo Vondrák (ANO) |
---|---|
Krajské město: | Ostrava |
Rozloha: | 5427 km2 |
Počet obyvatel: | 1259791 |
Hustota zalidnění: | 230 obyvatel/km2 |
NUTS: | Moravskoslezsko |
Radní: | Lukáš Curylo (KDU-ČSL), Jakub Unucka (ODS), Jaroslav Kania (ANO), Martin Gebauer (ANO), Jan Krkoška (ANO), Jarmila Uvírová (ANO), Stanislav Folwarczny (ODS), Jiří Navrátil (KDU-ČSL), Vít Slováček (KDU-ČSL), Radomíra Vlčková (ANO) |
Koalice: | ČSSD a KSČM |
Počet obcí s rozšířenou působností: | 22 |
Počet členů rady: | 11 |
Počet členů zastupitelstva: | 65 |
České a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.