Sté narozeniny mají svůj web

web mmrMinisterstvo pro místní rozvoj se spolu s agenturou CzechTourism a s dalšími významnými institucemi podílí na oslavách významných výročí roku 2018 spojených s českou státností. Začátkem ledna byly při této příležitosti spuštěny speciální webové stránky určené výhradně oslavám: www.spolecnestoleti.cz a postupně budou zprovozněny i jejich cizojazyčné varianty – slovenská, anglická a další verze.

Za mimořádně významné považuji zejména sté výročí vzniku samostatného Československa. Připomeneme si i padesáté výročí Pražského jara, které vyvrcholilo známými srpnovými událostmi roku 1968. V tomto roce také uběhlo celé čtvrtstoletí od rozdělení společného státu Čechů a Slováků a vzniku samostatné České republiky. Všechny tyto události je dobré si připomínat,“ říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

MMR se bude na oslavách podílet zejména podporou domácího cestovního ruchu, ale i cestovního ruchu příjezdového – zaměřeného především na Slovensko, které na oslavách též aktivně pracuje. Spolupráce a koordinace všech akcí proto probíhá i se slovenskými partnery.

Agentura CzechTourism zajišťuje nejen prezentaci významných výročí z pohledu odvětví cestovního ruchu (veletrh Holiday World, festival Tourfilm), ale i z hlediska potřeb ostatních resortů podílejících se na oslavách. Klíčovou aktivitou je především logo a jednotný koncept oslav, který zahrnuje například tvorbu reklamního spotu, webové prezentace a propagačních tiskovin. (mmr)

Olomoucký kraj

logo olomouckeho kraje

Hejtman:  Oto Košta (ANO)
Krajské město: Olomouc
Rozloha: 5267 km2
Počet obyvatel: 641681
Hustota zalidnění: 121 obyvatel/km2
NUTS: Střední Morava
Radní: Jiří Zemánek (ČSSD), Jan Zahradníček (ANO), Dalibor Horák (ODS), František Jura (ANO), Ladislav Hynek (ČSSD), Pavel Šoltys (ČSSD), Milan Klimeš (ANO), Ladislav Okleštěk (ANO), Petr Vrána (ANO), Ivo Mareš (ODS)
Koalice: ČSSD a KSČM
Počet obcí s rozšířenou působností: 13
Počet členů rady: 11
Počet členů zastupitelstva: 55

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2021 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji