Za špičkovými výsledky luhačovického hotelu Alexandria jsou ženy

 

Šéfkuchařka Francouzske restaurace BoráňováŘeditelka ALEXANDRIA**** Spa & Wellness hotelu Ing. Miloslava Fialová a šéfkuchařka tohoto hotelu Jitka Boráňová jsou společně nominované na Výroční cenu AHR (Asociace hotelů a restaurací) ČR 2015 v kategorii Restauratér roku - hotelové restaurace. Za nominací stojí vynikající výsledky hotelu Alexandria, patřícího akciové společnosti Lázně Luhačovice. Obě nominované se v řídící činnosti vyznačují vysokým pracovním nasazením, odpovědností při plnění svých povinností, inovačním přístupem, příkladným vztahem k hostům, jakož i náročností ke svým spolupracovníkům. Informuje o tom výkonný ředitel Lázní Luhačovice, a. s., Ing. Jiří Dědek, MBA.

„ALEXANDRIA**** Spa & Wellness hotel pod vedením ředitelky Ing. Miloslavy Fialové, získal po rekonstrukci v roce 2010 dvakrát ocenění Czech hotel Awards v oblasti wellness a spa ve Zlínském kraji. Meziročně dosahuje nárůst výkonů, tržeb, obsazenosti pokojů a spokojenosti svých hostů. Na těchto výsledcích se významným způsobem podílí i úroveň gastronomie. Společně s šéfkuchařkou Francouzské restaurace Jitkou Boráňovou mají na zvyšování kvality gastronomických služeb rozhodující podíl. Francouzská restaurace udržující si atmosféru 30. let minulého století patří k vyhlášeným podnikům nejen ve Zlínském kraji. Název Francouzské restaurace je dán způsobem obsluhy, ale zaměření je především na českou kuchyni, místní speciality a původní prvorepublikové recepty. Hlavní, a dnes již málo vídanou předností, je návrat k tradičnímu způsobu obsluhy, včetně dohotovování pokrmů před hostem, flambování či šambrování koňaků.

Restaurace je uvedena v Maurerově výběru, účastní se projektu Czech Specials, gastrofestivalů a pravidelně připravuje tematické brunche a speciální nabídky s využitím sezónních surovin. Díky inovativnímu a kreativnímu přístupu, kdy jsou například wellness pobyty vhodně doplňovány kulinářskými zážitky, se daří s úspěchem oslovit a získávat do Luhačovic novou cílovou skupinu hostů nejen z tuzemska, ale především ze zahraničí. Za tyto aktivity byl hotel oceněn i v letošním ročníku Velké ceny cestovního ruchu,“ říká J. Dědek.

Dále poukazuje na to, že Ing. Miloslava Fialová více než dvacet let působí v akciové společnosti Lázně Luhačovice, kde s úspěchem zahajovala provoz a sedm let řídila čtyřhvězdičkový hotel Jurkovičův dům a nyní své zkušenosti plně využívá v hotelu Alexandria. Při zaměstnání vystudovala Vysokou školu cestovního ruchu, hotelnictví a lázeňství v Praze, Vysokou školu hotelovou v Praze 8, a získala tak nejvyšší vzdělání v oboru.

„Ve své práci uplatňuje teoretické znalosti, které si doplňuje také účastí na vzdělávacích akcích AHR ČR. Její aktivity dlouhodobě překračují hranice hotelu. Vedle samotného řízení úspěšného hotelu se angažuje v podpoře, rozvoji a propagaci moderní gastronomie a cestovního ruchu v příhraničním regionu. Aktivně se zasadila o zahájení spolupráce s AHR ČR a Czech Tourismem spoluorganizací vzdělávacích seminářů konaných na půdě hotelu. Vzdělávání slouží ke zvyšování odbornosti a profesionální dovednosti nejen pro vlastní spolupracovníky, ale často i konkurenčním subjektům regionu. V řadě případů se jedná o zvyšování kvalifikace u pracovníků hotelů, které vznikly v posledních letech díky finanční podpoře ROP. Své znalosti a zkušenosti nezištně předává rovněž v rámci lektorské činnosti na Univerzitě T. Bati ve Zlíně,“ konstatuje J. Dědek.

Doplňuje, že Jitka Boráňová pracovala od roku 2003 jako šéfkuchařka hotelu Jurkovičův dům a v roce 2010 zaujala stejnou pozici také v hotelu Alexandria, kde vede tým 6 kuchařů a zodpovídá za provoz kuchyně a výrobu veškerých pokrmů pro všechna odbytová střediska (Francouzská restaurace, hotelová restaurace, noční klub a lobby bar). ,,Kromě řady kurzů a seminářů je absolventkou Kulinářské akademie a je propagátorkou české a zvlášť regionální kuchyně. Za mimořádný přínos, podporu, aktivní spolupráci s Asociací kuchařů a cukrářů ČR a výchovu mladých kuchařů byla letos v březnu oceněna bronzovou medailí M. D. Rettigové,“ uzavírá J. Dědek.

Hotel Alexandria je součástí akciové společnosti Lázní Luhačovice, která společně s Léčebnými lázněmi Jáchymov tvoří největší lázeňskou skupinu v ČR Spa & Wellness Nature Resorts. Lázně Luhačovice, a. s., a je členem AHR ČR od roku 1998 (dříve NFHR ČR). V minulosti patřil mezi renomovaná hotelová zařízení v ČSR. V roce 2010 prošel rozsáhlou modernizační rekonstrukcí a přístavbou do kategorie 4*. Hotel letos pravidelně potvrzuje své výsadní postavení mezi wellness hotely, když získal několik prestižních ocenění v různých soutěžích.

Převažující část klientely hotelu Alexandria tvoří hosté z tuzemska, ale hotel si získal renomé i v zahraničí. V loňském roce využilo služby wellness centra hotelu Alexandria cca 11000 osob. Pravidelně zde tráví wellness pobyty skupiny z Izraele, Rakouska či Slovenska. Lákadlem je největší a nejluxusnější wellness v Luhačovicích, ale i vyhlášená Francouzská restaurace, nebo prvorepubliková atmosféra hlavní budovy s historickým nočním klubem. V poslední době zde zavítali kromě politiků i takové umělecké osobnosti jako Jiří Stivín, Miroslav Dvorský, Gabriela Demeterová, Sophia Jaffé, Soňa Valentová, Miloslav Mejzlík, Hana Gregorová, Ondřej Brzobohatý, Dušan Jamrich, nebo Iveta Weissová. O pohodlí návštěvníků se stará 59 zaměstnanců hotelu.

Luxusní ALEXANDRIA **** Spa & Wellness hotel byl otevřen v roce 1939 a letos slaví 75. výročí. Stavitelem a původním majitelem byl Ing. Alexander Lozovský, jedna z nejvýznamnějších osobností českého a slovenského stavebnictví 30. a 40. let minulého století. Svůj luhačovický hotel pojal v duchu světových kosmopolitních letovisek jako rozlehlou romantickou stavbu s antickými prvky. Hotel je tvořen dvěma vzájemně propojenými objekty. Hlavní budova hotelu nezapírá zrod za první republiky. Hosté v ní najdou původní oblíbenou Francouzskou restauraci s gurmánskými specialitami, i noční klub, které neodmyslitelně patří k historii tohoto slavného hotelu. Moderní část je reprezentantem současné generace nejmodernějších lázeňských zařízení evropského wellnessu. Wellness centrum Spa Alexandria nabízí širokou škálu zážitkových a originálních procedur na regeneraci těla i duše a pro péči o zdraví přírodní uhličité koupele ve zdejší jedinečné léčivé vodě. Je v něm bazén, whirlpool, Kneippův chodník, čtyři parní lázně s různými teplotami (parní, bylinková, solná a laconium), finská sauna, relaxační vyhřívané lavice a odpočinkové zóny.

Více informací je na: www.HotelAlexandria.cz, www.LazneLuhacovice.cz

PR

 

Pardubický kraj

logo1

Hejtman: Martin Netolický (ČSSD)
Krajské město: Pardubice
Rozloha: 4519 km2
Počet obyvatel: 758548
Hustota zalidnění: 171 obyvatel/km2
NUTS: Severovýchod
Radní: Roman Línek (Koalice pro Pardubický kraj), Michal Kortyš (ODS), Bohumil Bernášek (ČSSD), Václav Kroutil (ČSSD), Pavel Šotola (Koalice pro Pardubický kraj), Hana Štěpánová (STAN), Ladislav Valtr (ODS), René Živný (Koalice pro Pardubický kraj)
Koalice: ČSSD, KPK a SPOZ
Počet obcí s rozšířenou působností: 15
Počet členů rady: 9
Počet členů zastupitelstva: 45

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2022 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji