Vincentka pomáhá při chřipce i angíně

            kompozice novy vizual 3 r 640x444Vincentka se nazývá někdy lékem našich babiček a skutečně, její příznivé účinky se projevují při širokém spektru onemocnění. Vincentka prokazatelně pomáhá při angíně, onemocněních horních i dolních cest dýchacích, ale i při žaludečních a jiných problémech. Proč je tomu tak?


            Vysvětluje to Jan Šumšal, ředitel společnosti Vincentka, a. s., která vlastní práva na její plnění do lahví: „Vincentka není ani antibiotikum proti bakteriím, ani antipyretikum na snižování horečky, ale pomáhá odstraňovat sekundární následky a nepříjemné průvodní projevy onemocnění dýchacích cest. Především pomáhá zlepšovat dýchání. Při onemocněních dýchacích cest se nadměrně tvoří hleny, které blokují dýchací cesty, dutiny a hromadí se v hrtanu, nose a průdušnici. Svou konzistencí jen velmi těžko dovolují jejich vykašlávání či vyfoukání. A tady nastupuje Vincentka - přírodní léčivá minerální voda vyvěrající v lázních Luhačovice. Oxid uhličitý, jakož i soli v ní obsažené, mají tu schopnost, že rozpouštějí hleny a následně umožňují pacientovi, aby se jich zbavil. Obecně lze říci, že Vincentka je nejlepší podpůrný prostředek pro uvolnění dýchání při akutních a chronických onemocněních dýchacích cest a alergiích.“


            Dodává, že příznaky těchto onemocnění trvají zpravidla týden, dva a někdy i více, čili jde o velmi významnou pomoc, která pak umožňuje tělu, aby se soustředilo na boj se samotným původcem infekce, ať jsou to bakterie, nebo viry. „Dlouholeté zkušenosti lékařů potvrzují, že pouze asi 10 % onemocnění dýchacích cest je bakteriálního původu a tehdy mají význam antibiotika. Je dobré si na to udělat test, který je dnes dostupný i v ordinacích obvodních lékařů, aby se tělo zbytečně nepředávkovalo antibiotiky a nesnižovala se tak jeho imunita. Při zbytečném užívání již dané antibiotikum nemusí při dalším onemocnění zabrat. Právě zde má velký význam Vincentka, která je velmi důležitá v raných stadiích onemocnění, kdy pomáhá tělu zvládnout situaci po rozvinutí infekce,“ upozorňuje J. Šumšal.


            Vincentka působí i preventivně, ještě před nástupem nemoci. Je proto dobré pravidelně, ráno i večer, Vincentku kloktat. Stejně tak po návratu z procházky nebo z práce, z prostředí kde je větší koncentrace lidí a bacilů. Právě soli obsažené ve Vincentce vytvářejí mikroprostředí, které je nepříznivé pro rozvoj mikrobů. Když už se onemocnění rozvine, Vincentka pomáhá při rozpouštění hlenů a jejich vykašlávání. Rovněž pomáhá při zablokovaných nosních i čelních dutinách po nahromadění hlenů, které se běžně nerozpouštějí. Při zablokování dutin může dojít k jejich zánětu, často doprovázenému vysokými teplotami a chronickými onemocněními.


            „Pro takové případy jsme vyvinuli v naší firmě speciální produkt. Je to koncentrát Vincentka NASALIS, s plastovou konvičkou na proplachování dutin a nosohltanu. Na rozdíl od dutiny ústní, kde je při kloktání, nebo při aplikování do nosu přítomen CO2 (oxid uhličitý) v určité koncentraci, kde pomáhá rozpouštět hleny a následně je vykašlávat, při dutinách je oxid uhličitý nežádoucí, protože jsou uzavřeny a mohl by tam způsobit problémy. V tomto případě se používá k aplikaci speciální plastová konvička a koncentrovaný roztok Vincentky zbavený oxidu uhličitého. Konvičku je třeba se naučit používat. Když si dobře přečtete příbalový leták Nasalisu, tak to dokážete a přinese vám to úlevu,“ doporučuje J. Šumšal.


            Proč je Vincentka tak účinná? Je to tím, že obsahuje správné složení minerálních látek a oxidu uhličitého, které pomáhají zvládat projevy nemocí a vytvářejí prostředí nepříznivé pro bakterie, rozpouštějí hleny a působí i preventivně. Mimo jiné k tomu přispívá i to, že se svou osmolaritou se Vincentka přibližuje k osmolaritě lidské krve.


            „Jak je možné Vincentku aplikovat? Každé z onemocnění dýchacích cest vyžaduje určitý preferovaný způsob aplikace Vincentky. Při dutinách je nejlepší používat plastovou konvičku a Vincentku NASALIS. Do nosu, případně i do hrdla, je vhodná aplikace Vincentky ve spreji. Na hrtan a horní část průdušnice je dobré i kloktání Vincentky přímo ze sklenice nebo z láhve a na dolní cesty dýchací, kam Vincentku nelze dopravit předchozími způsoby, je nejlepší její aplikace vdechováním a to speciálními inhalátory. Vhodné je i vdechování par buď z vyvíječe páry, nebo při jejím vaření v odkrytém hrnci v kuchyni. Dobré je i napařování pod ručníkem nad Vincentkou. Působí to na dýchací cesty horní i dolní i dutiny, protože tehdy pozitivně účinkuje i zahřátí samotnou párou. Rozšiřuje to cévy, prokrvuje je a pomáhá jim zbavit se studených hlenů“, vysvětluje J. Šumšal.


            Vincentka má i širší využití, je velmi vhodná i na choroby žaludku, na úpravu žaludeční kyseliny po nadměrném požívání mastných jídel a alkoholických nápojů. Opatrní by měli být lidé, kteří mají onemocnění ledvin a jater, právě pro obsah solí. Kromě akutních onemocnění se můžeme ve Vincentce i koupat. To se děje zejména v Lázních Luhačovice, a. s., kde minerální lázně pomáhají celkově organismu při onemocněních pohybových, ale i při kožních problémech, atopických ekzémech.


            Kromě toho firma Vincentka vyvinula celou škálu výrobků, které jsou vyrobeny na bázi Vincentky tak, že se z ní získává silný koncentrát a ten je přimíchán do krémů, zubních past, pastilek. Pastilky jsou velmi dobré při onemocněních krku, angínách, ale i při ztrátě hlasu, oslabení hlasivek. Často je používají zpěváci, moderátoři, spíkři, lidé, kteří pracují hlasem, protože jim prokazatelně pomáhají vrátit zdraví v této oblasti. Vyrábějí se ve dvou příchutích, bylinkové a ovocné. Právě účinné soli z Vincentky, které jsou v nich aplikovány, přinášejí stejnou úlevu jako tradiční tekutá Vincentka.


             Vincentka je vhodná pro všechny věkové kategorie. Pro malé děti od 0 do 3 let existuje speciální sprej s aplikátorem, který vyvíjí nižší tlak než běžný sprej, aby nepoškodil dutiny u dětí. Maminky se nemusí bát ho aplikovat již malým kojencům. Uvolní jim to dýchací cesty a tím pomůže ke klidnému spánku. Vincentka je vhodná i pro alergiky s alergickou rýmou. Při ní působí stejně jako při běžné rýmě doprovázející akutní onemocnění dýchacích cest. Aplikace a působení je stejné, takže vlastně jde o úlevu a pomoc. Samozřejmě je dobré, když alergici berou i antihistaminika, ale jejich spotřeba může být nižší. Stejně tak při běžných onemocněních dýchacích cest by měli pacienti brát i léky, které jim předepíše lékař.

            Více informací je na
www.vincentka.cz

PR

Pardubický kraj

logo1

Hejtman: Martin Netolický (ČSSD)
Krajské město: Pardubice
Rozloha: 4519 km2
Počet obyvatel: 758548
Hustota zalidnění: 171 obyvatel/km2
NUTS: Severovýchod
Radní: Roman Línek (Koalice pro Pardubický kraj), Michal Kortyš (ODS), Bohumil Bernášek (ČSSD), Václav Kroutil (ČSSD), Pavel Šotola (Koalice pro Pardubický kraj), Hana Štěpánová (STAN), Ladislav Valtr (ODS), René Živný (Koalice pro Pardubický kraj)
Koalice: ČSSD, KPK a SPOZ
Počet obcí s rozšířenou působností: 15
Počet členů rady: 9
Počet členů zastupitelstva: 45

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji