O dopravě v Ústeckém kraji jednal náměstek s ministrem

kominek kremlikNáměstek hejtmana Ústeckého kraje pro dopravu Jaroslav Komínek se v Praze sešel s ministrem dopravy Vladimírem Kremlíkem, aby prodiskutovali aktuální dopravní témata kraje. Spolu s nimi zasedli k jednání náměstek ministra Tomáš Čoček a vedoucí odboru dopravy krajského úřadu Jindřich Franěk.

Náměstka Komínka zajímal aktuální stav obnovy železniční tratě Lovosice – Teplice poničené sesuvem. Podle ministra bude upravená dokumentace od SŽDC předložena letos do centrální komise, která rozhodne o tom, zda na akci uvolní peníze.

V oblasti silniční dopravy se hovořilo o výstavbě silnice D7. Předpokládaný termín dokončení v roce 2025 platí, Ústecký kraj je také o postupu pravidelně informován na koordinačních schůzkách s místní správou ŘSD.

Problematické v budoucnu může být povinné zabezpečení koridorových železničních tratí, které se v kraji někdy kříží s turistickými linkami, což klade obrovské finanční nároky na úpravu vozidel. Náměstek Čoček řekl, že na tyto úpravy by měly být vyhlášené dotační tituly.

Nakonec se hovořilo o budoucnosti aktivit BESIPu v krajích, protože nejen v Ústeckém kraji ukončil činnost dlouholetý krajský koordinátor. „Roli krajských koordinátorů vnímám jako důležitou a nenahraditelnou. Právě oni zastupují stát v regionech a přinášejí do něj koordinované činnosti. Rozbít tuto funkční síť se jeví jako krátkozraké a do budoucna na to doplatí zejména nejohroženější skupiny účastníků silničního provozu, tedy děti a senioři,“ řekl náměstek Komínek. (usk)

 

Ústecký kraj

logo UK 23

Hejtman: Oldřich Bubeníček, KSČM
Krajské město: Ústí nad Labem
Rozloha: 5335 km2
Počet obyvatel: 830371
Hustota zalidnění: 156 obyvatel/km2
NUTS: Severozápad
Radní: Martin Klika (ČSSD), Jaroslav Foldyna (ČSSD), Stanislav Rybák (KSČM), Jaroslav Komínek (KSČM), Petr Šmíd (SPO-SPD), Zdeněk Matouš (ČSSD), Jitka Sachetová (KSČM), Ladislav Drlý (KSČM), Radek Balej (KSČM), Radek Štejnar (ČSSD)
Koalice: KSČM a ČSSD
Počet obcí s rozšířenou působností: 16
Počet členů rady: 11
Počet členů zastupitelstva: 55

 

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji