Kraj hledá firmu na opravu školní lodi

logo UK 23Přestože má Ústecký kraj jednu nejmenších zaplněností středních škol, chystá zatím slučování na úrovná základních uměleckých škol. Na červencovém zasedání krajská rada rozhodla o sloučení dvou uměleckých škol v Ústí nad Labem. A podle všeho se školy v regionu nemusejí obávat ani nedostatků učitelů s potřebnou kvalifikací.

Radní Ústeckého kraje chtějí od příštího roku sloučit krajské příspěvkové organizace Základní uměleckou školu Evy Randové se Základní uměleckou školou v Ústí nad Labem – Neštěmicích. To ovšem neznamená, že by kraj neměl potíže se středními školami. Vrásky radním dělá děčínská Střední škola lodní dopravy a technických řemesel, přesněji řečeno její dílenská loď. Ta totiž nutně potřebuje opravu, jinak ji hrozí vyřazení z provozu. Nedaří se však najít firmu, která by se opravy zhostila. „Radní souhlasili se zahájením zadávacího řízení veřejné zakázky na služby Rekonstrukce školní lodě formou zjednodušeného podlimitního řízení,“ uvedla Markéta Flochová z kanceláře hejtmana.

Právě kraj je totiž zřizovatelem školy, a tak o takto velké zakázce rozhoduje vedení krajské samosprávy. První etapa opravy by přitom měla vyjít na čtyři miliny korun. Jenomže nastaly problémy s výběrovým řízením. Do toho prvního se nepřihlásila žádná firma, nyní by stačila alespoň jedna, aby mohlo výběrové řízení proběhnout a rekonstrukce začít. „U nás jsou totiž jen přibližně dvě firmy, které jsou schopné takové práce udělat,“ dodala Férová.
Během rekonstrukce by měla být opravena především elektroinstalace, lodní a strojní části lodě. Kontrolovat se bude také obšívka. Výběrové řízení však muselo být pro nezájem firem zrušeno.

O prázdninách se však investuje na jiných školách. V Ústí nad Labem na Základní škole Anežky České probíhá dokončení výměny oken v celkové výši za 3,8 milionů korun. A odbor rozvoje města v rámci akce Úspory energií MŠ Ústí nad Labem, Vojanova 594/34 provádí výměnu oken, opravu střešního pláště a kompletní zateplení objektu. „Za dalších akcí stojí za zmínku Výměna umělého trávníku školního hřiště na Základní a mateřské škole SNP za více jak milion nebo oprava čtyř sociálních zařízení na Základní škole Pod Vodojemem za rovný milon korun,“ uvedla tisková mluvčí Ústí nad Labem Romana Macová.

VZNIKNE TABLETOVÁ UČEBNA

Buduje a opravuje se také v Teplicích. Co se týká významnějších investičních akcí, tak byla dokončena výměna oken na Základní škole Metelkovo náměstí a připravuje se rekonstrukce tělocvičny na Základní škole U Nových lázní. Dále budou v nejbližší době, nyní běží zadání veřejné zakázky, na školách Verdunská, Maršovská a Koperníkova zřízeny mobilní tabletové učebny, které však nevyžadují stavební úpravy.

Kromě rekonstrukcí a oprav se však školy musejí vypořádat ještě s faktem, že od nového roku nemohou vyučovat učitelé bez potřebného vzdělání či kvalifikace. „Problematika nekvalifikovaných pedagogů byla řešena hlavně loni v prosinci, kdy ze všech teplických základních škol odešli tři nekvalifikovaní učitelé. Ředitelé základních škol přijali kvalifikované pedagogy nebo nekvalifikovaní začali studovat,” uvdla náměstkyně teplického primátora radka Růžičková.

V krajském městě zaznamenali potíže s personálním obsazením učitelských míst jen okrajově. „Tento problém se městem zřizovaných základních škol příliš nedotkl. Došlo k ukončení pouze jednoho pracovního poměru. Ostatní učitelé zvládli ve stanovené době splnit požadavky na kvalifikaci,“ doplnila ústecká mluvčí Macová. Václav Čermák

Ústecký kraj

logo UK 23

Hejtman: Oldřich Bubeníček, KSČM
Krajské město: Ústí nad Labem
Rozloha: 5335 km2
Počet obyvatel: 830371
Hustota zalidnění: 156 obyvatel/km2
NUTS: Severozápad
Radní: Martin Klika (ČSSD), Jaroslav Foldyna (ČSSD), Stanislav Rybák (KSČM), Jaroslav Komínek (KSČM), Petr Šmíd (SPO-SPD), Zdeněk Matouš (ČSSD), Jitka Sachetová (KSČM), Ladislav Drlý (KSČM), Radek Balej (KSČM), Radek Štejnar (ČSSD)
Koalice: KSČM a ČSSD
Počet obcí s rozšířenou působností: 16
Počet členů rady: 11
Počet členů zastupitelstva: 55

 

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji