Třebíčská nemocnice otevírá nový pavilon, kraj investoval 425 milionů

nemocnice trebicSlavnostně otevřen byl nový pavilon chirurgických oborů Nemocnice Třebíč. V sobotu 25. listopadu bude přístupný i široké veřejnosti v rámci Dne otevřených dveří. Bude tak dodržen původní stavební harmonogram a dotčená oddělení čeká do konce roku náročné, ale velice očekávané stěhování. Podle informací hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka zde budou první pacienti hospitalizování od začátku roku 2018.

Na nové prostory v pavilonu, který je v současné době největší investiční akcí Kraje Vysočina, se těší personál chirurgie, ortopedie, urologie, gynekologie, RDG, ORL a ARO. "Vedle řešení problémů s dokončením stavby a stěhováním, zaměstnává v posledních měsících Pavilon C zaměstnance nemocnice řadou procesů a výběrových řízení, které mají zajistit odpovídající a nezbytné vybavení. Jedná se například o zdravotnické vybavení a přístroje jako jsou rentgeny, CT nebo nukleární magnetickou rezonanci, tak vybavení pro pacienty jako jsou lůžka, lehátka a další, ale i například nábytek do ordinací a počítačové vybavení," říká náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.

Práce v pavilonu v podstatě probíhaly podle harmonogramu. Mírné zdržení způsobené zimou a velkými mrazy se firmě podařilo dohnat a otevřeme přesně v období, které bylo od začátku přislíbeno,“ popisuje ředitelka Nemocnice Třebíč Ing. Eva Tomášové. Jednotlivá patra jsou barevně rozdílně laděná. Zelené jsou ARO a JIP chirurgických oborů, oranžové a modré jsou patra se standardními lůžky a žluté je přízemí s RDG a odbornými ambulancemi. Spojovacím a dominantním designovým prvkem je pak symbol kruhu vyskytující se jak na recepcích jednotlivých oddělení a pater, tak v rámci osvětlení. „Kdo pozoruje stavbu z větší dálky, mohl mít pocit, že poslední dva měsíce se nic neděje, ale budova skrývá celou řadu nutných technologií a jejich uvedení do provozu a dokončovací práce uvnitř pavilonu mají na bedrech desítky lidí,“ doplňuje technický náměstek nemocnice František Kalina. Oficiálně bude pavilon označován písmenem „C“, a to namísto doposud často užívané pracovní zkratky „pavilonu chirurgických oborů – PCHO“. Investorem stavby je Kraj Vysočina, dodavatelem je společnost PKS stavby. Z rozpočtu kraj uvolnil přes 425 milionů Kč. Vybavení a inventář má za úkol zajistit Nemocnice Třebíč. „V maximální možné míře využíváme dotačních výzev IROP. Chceme zajistit pohodlí pacientům i personálu a současně šetřit finance vlastní a zřizovatele, Kraje Vysočina,“ popisuje dění „v zákulisí“ ředitelka Eva Tomášová. Dvě rozsáhlé žádosti o dotace tak řeší jak vybavení novými rentgeny, včetně CT a nukleární magnetické rezonance, tak dodávky lůžek pro pacienty, zdravotnických prostředků na ARO, JIP chirurgických oborů, do spojeného lůžkového fondu i do ordinací. Jejich součástí je i vybavení ordinací a stovky dalších položek.

Za každou z žádostí je často množství veřejných zakázek a jejich dílčí části vyžadují zdlouhavé průzkumy trhu, dlouhá jednání a obrovské množství administrativních úkonů. Vytížení pověřených kolegů je skutečně extrémní,“ komentoval průběh František Kalina. Otevřením „Pavilonu C“ proměna Nemocnice Třebíč přitom zdaleka nekončí. Ihned po dokončení „Céčka“ budou v příštím roce rekonstruovány pavilony G (bývalá porodnice) a částečně i O (centrální operační sály). Po jejich dokončení dojde k demolici pavilonu CH, budovy bývalé transfúzní stanice a vstupní brány, včetně bývalého ředitelství. Následovat bude dostavba zázemí pro magnetickou rezonanci i úprava a výstavba nových komunikací, a to včetně změny dopravního režimu v areálu nemocnice. Náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast investic Josef Pavlík upozornil, že dokončení všech těchto prací je plánováno nejpozději do konce roku 2018. (kv)

Ústecký kraj

logo UK 23

Hejtman: Oldřich Bubeníček, KSČM
Krajské město: Ústí nad Labem
Rozloha: 5335 km2
Počet obyvatel: 830371
Hustota zalidnění: 156 obyvatel/km2
NUTS: Severozápad
Radní: Martin Klika (ČSSD), Jaroslav Foldyna (ČSSD), Stanislav Rybák (KSČM), Jaroslav Komínek (KSČM), Petr Šmíd (SPO-SPD), Zdeněk Matouš (ČSSD), Jitka Sachetová (KSČM), Ladislav Drlý (KSČM), Radek Balej (KSČM), Radek Štejnar (ČSSD)
Koalice: KSČM a ČSSD
Počet obcí s rozšířenou působností: 16
Počet členů rady: 11
Počet členů zastupitelstva: 55

 

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji